Ogłoszenia 23 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W liturgii tygodnia:

– We wtorek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Msze św. w tym dniu o godz. 630 i 1800, podczas których będzie poświęcenie ziarna siewnego;
– W środę serdecznie zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 1730 i po niej na Mszę św.;
– W piątek zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 1730 po nim Msza św.;
– W następną niedzielę 13 września nabożeństwo fatimskie. Tej niedzieli Msze św. o godz. 700 , 900 oraz o godz. 1700 i po niej różaniec fatimski, na który wszystkich serdecznie zapraszam. Intencja z 1030 odprawiana będzie o godz. 1700. Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej róże różańcowe, zmieniając się po kolejnych dziesiątkach:
– św. Elżbiety zelatorka Adela Czaja,
– św. Małgorzaty zelatorka Arletta Heller,
– św. Rity zelatorka Jadwiga Fitał,
– św. Ojca Pio zelatorka Filomena Surowiec,
– św. Jana Pawła II zelator Leszek Gracz.
O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową.

2. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami naszą świątynię. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 260 do 275.

3. Pragnę przypomnieć, że wszelkie prace na cmentarzu, czy to budowa nagrobka, jego remont czy kostka wokół nagrobka wymagają, według regulaminu cmentarza, zgody administratora cmentarza, t.j. proboszcza danej parafii. Żadna firma nie może bez zgody wjechać na teren cmentarza celem wykonywania prac budowlano-remontowych. Zgodę można uzyskać w kancelarii parafialnej.
Kancelaria parafialna dla interesantów czynna w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.