Ogłoszenia 22 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W czwartek będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
Tego dnia, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w czwartek o godz. 800. Tu zwracam się z prośbą do rodziców i dziadków o pomoc dzieciom i młodzieży, aby kolejny etap swego życia rozpoczęli z Jezusem Eucharystycznym. Po Mszy św. przejście do szkoły i tam o godz. 900 rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1630.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1800.
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
– w czwartek w intencji powołań o godz. 1700, na którą zapraszam szczególnie młodzież kl. 8 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania,
– w piątek nabożeństwo misyjne i wynagradzające o godz. 1700, na które zapraszam szczególnie młodzież kl. 7 w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania,
– w sobotę o godz. 1700 nabożeństwo pierwszo sobotnie, prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii.
Do chorych udam się w piątek od godz. 800.

3. Spotkania grup duszpasterskich:
– czwartek po Mszy wieczornej Liturgiczna Służba Ołtarza,
– piątek po Mszy wieczornej Apostolska Grupa Młodzieżowa,
– sobota o godz. 1100 Dziewczęca Służba Maryjna.
Zapraszam także tych, którzy chcieliby dołączyć do poszczególnych grup działających w naszej parafii.

4. Dziękuję rodzinom, które sprzątały, ubierały kwiatami nasz parafialny kościół i kosiły wokół niego w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 302 do 324.

5. W ostatnim czasie Pan powołał do wieczności śp. Jana Nycka, pochodzącego z naszej parafii. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…