Ogłoszenia 22 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

W rozpoczynającym się tygodniu:
– We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
– We wtorek o godz. 1800 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na wspólne rozpoczęcie z Bogiem nowego etapu w życiu. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 1700,
– W środę okazja do spowiedzi od godz. 1700 . O 1730 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i po niej Msza św.
– W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. To również pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam serdecznie na wspólną adorację i nabożeństwo o powołania na godz. 1700 po nich Msza św. o godz. 1800.
– W pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Na 1700 zapraszam na adorację w intencji misji i wynagradzającą. Do chorych udam się tego dnia od godz. 800.
– W pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 630 i 1800 . O godz. 1700 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

2. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 245 do 255.

3. Od 6 do 9 września w Sanktuarium w Chorzelowie odbywać się będą Uroczystości Odpustowe ku Czci Matki Bożej Królowej Rodzin – Pani Ziemi Mieleckiej. Ksiądz Kustosz serdecznie zaprasza do udziału w tych Uroczystościach. Program Odpustu wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

4. Ogłoszenie Dyrekcji naszej szkoły podstawowej:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się wg harmonogramu:
Oddział „0” – 900
Klasa I – 830
Klasa II – 900
Klasa III – 930
Uczniowie klas I-III z jednym rodzicem spotykają się z wychowawcami na Sali gimnastycznej. Uczniowie oddziału zero z jednym rodzicem w swojej klasie.

Uczniowie klas IV, VI i VII godz. 845
Uczniowie klas V i VIII godz. 900
Sami uczniowie klas IV-VIII spotykają się z wychowawcą w swoich
klasach.

Uczniowie i rodzice do szkoły przychodzą w maseczkach.

Wyjazd autobusu z Szydłowca 1 września o godz. 815 (wszyscy uczniowie mają mieć maseczki w autobusie).