Ogłoszenia 21 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W naszej rodzinie parafialnej przeżywamy dzisiaj Odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej.

2. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
– w środę św. Bartłomieja, Apostoła – święto,
– w piątek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość, Msze św. o godz. 700 i 1800, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych,
– w sobotę św. Moniki – wspomnienie.

3. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół, kosiły trawę wokół świątyni w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie kościoła w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z nr od 293 do 301 oraz tzw. Hyjkówki, numery 300.

4. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego przeżywania dzisiejszych uroczystości odpustowych:
Ks. Józefowi Durlakowi za przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej i wygłoszone słowo Boże, wszystkim obecnym kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom Komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, Róży Różańcowej św. Jana Pawła II zel. Leszek Gracz za niesienie chorągwi i Feretronu Matki Bożej Fatimskiej, naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym i niesienie baldachimu. Dziękuję osobom posługującym na plebani.
Wam kochani za obecność, za wspólną modlitwę Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać za ofiary składane z racji 3 niedzieli miesiąca, na cele parafialne, te na tacę w kopertach z podpisem i te wpłacane na konto parafialne.
Wszystkich wspierających, dobrodziejów polecam Boże opiece i naszej Fatimskiej Pani.

6. Jak już informowałem w ubiegłą niedzielę, trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Jest to odpowiedź na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan. Możemy przyłączyć się do tek akcji w obronie wartości chrześcijańskich składając swój podpis, a możemy to uczynić po Mszy świętej wychodząc z kościoła, do czego zachęcam.

7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej Rodziny parafialnej śp. Janinę Antoń z Trześni, a także moją mamusię śp. Krystynę Tomczyk.
Tu pragnę wyrazić moją ogromną wdzięczność. Bóg zapłać za wiele życzliwych słów pocieszenia, kondolencji, za waszą modlitwę, za liczną obecność na pogrzebie, za wiele zamówionych Mszy św. za moją mamusię. W imieniu rodzeństwa, rodziny i własnym wielkie Bóg zapłać kochani.
Polećmy teraz dusze nieśmiertelne śp. Janiny i Krystyny Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…