Ogłoszenia 20 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Jutro, w poniedziałek 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zachęcam serdecznie do wspólnego udziału, jest to święto obowiązkowe. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Na sumie uroczyste wprowadzenie i poświęcenie wieńców przygotowanych przez poszczególne miejscowości naszej rodziny parafialnej. Sumie przewodniczył będzie ks. Tadeusz Mazur przeżywający złoty jubileusz 50 lat kapłaństwa.
Tego dnia będziemy przeżywać 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Polski, Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

4. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

5. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej. Msze św. o godz. 700, 900 i uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Bardzo proszę o niesienie na procesji chorągwi i feretronu Matki Bożej Fatimskiej Różę różańcową św. Jana Pawła II zelator Leszek Gracz, feretronu Dzieci Fatimskich Dziewczęcą Służbę Maryjną. O niesienie baldachimu proszę naszą Ochotniczą Straż Pożarną. Na procesję zapraszam serdecznie dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatków. Wszystkich gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania uroczystości odpustowych.

6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i skoszenia wokół niej w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 283 do 292.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu Msza św. we wtorek i czwartek będzie o godz. 730.

9. Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych.

Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą to zrobić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Wymagane dane to: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Zachęcamy do złożenia podpisu.