Ogłoszenia 2 Niedziela Wielkiego Postu

adminOgłoszenia

1 . Dzisiejsza niedziela, druga Wielkiego Postu, jest Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

2. Pragnę przypomnieć, nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

  • drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę
    godz. o 1430,
  • gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.
    Gorąco i serdecznie zachęcam Was Drodzy Parafianie do udziału w tych nabożeństwach.

3. W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700.

4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni z numerów od 70 do 80.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia.
Chodzi tu o zakupienie konkretnych rzeczy, produktów w odpowiednich ilościach i zapakowanie do kartonu. Lista jakie produkty powinny się znaleźć w paczce jest do zabrania w zakrystii i wywieszona w gablocie ogłoszeń. Chętnych do przygotowania takiej paczki zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

6. Młodzież odwiedzi nasze domy byśmy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
W najbliższą sobotę młodzież uda się do Mościsk, Ławnicy, Trześni Rudziska i Wiry oraz na Wolę Chorzelowską, zaś w następną sobotę tj. 26 marca do Trześni. Przy tej okazji można będzie też nabyć baranki wielkanocne i paschaliki.

7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Józefa Świtek z Trześni, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1400. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…