Ogłoszenia 2 Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Druga niedziela Wielkanocy, którą przeżywamy, jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

To także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Za tydzień Niedziela Biblijna.

 

  1. W środę młodzież zaprasza na comiesięczną Adorację, na wspólne uwielbienie Boga. W ramach obowiązkowych przygotowań do sakramentu bierzmowania zapraszam młodzież z klas 7 i 8. Adorację rozpoczniemy zaraz po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i udekorowały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, z numerów od 165 do 176. Rozpoczyna się czas koszenia traw. Zwracam się zatem z prośbą, aby rodziny wyznaczone do sprzątania kościoła zatroszczyły się również o otoczenie kościoła na zewnątrz, za co wielkie Bóg zapłać.

 

  1. Wielkie Bóg zapłać również za ofiary składane dzisiaj do kopert na tacę, czy wpłacane na konto parafialne, z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

 

  1. W przyszłą niedzielę (23 kwietnia) w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, naszego Patrona. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100.

 

  1. Tak jak w ubiegłym roku, także i w tym, nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Caritas „Dzień Dobra”. Organizowany jest w naszej parafii Festyn „Rodzina – mam dla ciebie czas”.

Rozpocznie się Eucharystią o godz. 1400, po której przejdziemy na parafialny plac rekreacyjny, gdzie przywitaniem gości rozpocznie się dalsza część Festynu, na którym wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko …

Wiele prac przygotowawczych już zostało wykonanych, za które składam serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wiele godzin na nie poświęcili. Dobrowolne ofiary jakie będziemy mogli złożyć podczas Dnia Dobra przeznaczone będą na pomoc dla seniorów.