Ogłoszenia 2 Niedziela Wielkanocna

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
O 1500, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego.

2. W poniedziałek całodniowa adoracja w ramach całorocznej dziękczynnej Adoracji w naszej diecezjalnej.

Godziny adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Od Mszy św. porannej do godz. 900 – Mościska, Ławnica, Trześń Rudziska i Wiry,
od godz. 900 – Wola Chorzelowska,
od godz. 1100 – Trześń numery od 1 do 160,
od godz. 1300 – Trześń pozostałe numery,
od godz. 1500 – Róże Różańcowe,
od godz. 1700 – Apostolska Grupa Młodzieżowa.
O godz. 1800 Msza św.

3. Wtorek jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r.

5. Za tydzień Niedziela Biblijna.

6. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne przeznaczona będzie na opłatę za ogrzewanie kościoła.

7. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:
– w środę zapraszam dzieci kl. 3 wraz z rodzicami na godz. 1800,
– w piątek zapraszam młodzież kl. 8 z rodzicami na godz. 1800.
Obecność obowiązkowa. Omówione będą tematy związane z datą udzielania sakramentów.

8. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ufundowanie nowego kielicha, który będzie nam służył podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. Zostało też zakupionych kilka nowych ornatów na poszczególne cykle roku liturgicznego.

9. Bóg zapłać osobom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 97 do 110.

10. Z naszej parafialnej wspólnoty Pan powołał do wieczności śp. Stanisławę Rado z Trześni oraz śp. Marka Skibę z Mościsk, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…