Ogłoszenia II Niedziela Adwentu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700.
    Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. To także dzień, w którym wspominamy kolejną, 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego;

– w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

– w sobotę (16 grudnia) rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni-Rudziska, numery 23 oraz od 30 do 34.

 

  1. W najbliższą sobotę (16 grudnia) młodzież uda się z opłatkami do pozostałych rodzin naszej parafii z Mościsk i Woli Chorzelowskiej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone na ogrzewanie kościoła oraz za posługę naszej pani organistki. Bóg zapłać wielkie Drodzy Parafianie za złożone ofiary i młodzieży, która włączyła się do tej akcji odwiedzając nasze domy.

 

  1. W przyszłą niedzielę (17 grudnia) Jednostka OSP Trześń będzie rozprowadzać po każdej Mszy św. kalendarze strażackie na 2024 rok. Zachęcamy do wsparcia działalności naszej jednostki strażackiej.

 

  1. Dzisiaj młodzież z Grupy Apostolskiej przeprowadza kiermasz świąteczny, włączając się do akcji Parafialnego Oddziału Caritas „Podziel się miłością z potrzebującymi”. Pragnę serdecznie podziękować młodzieży i tym osobom, rodzinom, które dołączyły do tej akcji przygotowując wiele wspaniałych rzeczy: stroiki, pierniczki, wypieki, różne świąteczne dekoracje. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.