Ogłoszenia 2 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci.

3. W liturgii tygodnia:
We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, bp. i dok. Kościoła.
W środę Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700. O godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu mieszkańców Mościsk z ul. Pogodnej z numerów od 1 do 16.
Przed nami czas zimy, a z tym są związane ewentualne opady śniegu. Dlatego bardzo proszę o wspólną troskę, gdy chodzi o odśnieżanie wejściowych do kościoła. Bardzo o to proszę o to rodziny wyznaczony do sprzątania kościoła w minionym tygodniu oraz obecnym.

5. Rozpoczęła się kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, akcji, która wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świece wigilijne możemy nabyć już od dziś przy wyjściu z kościoła wspierając dzieło Caritas.

6. Od jutra w naszej świątyni będą przygotowane pojemniki, do ktorych można będzie składać środki czystości czy też żywność długoterminową. Złożone dary panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozniosą do osób potrzebujących z naszej rodziny parafialnej.

7. Na sumie błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które w najbliższą sobotę młodzież rozniesie do naszych domów. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę za posługę Pana organisty.

Komunikat: Koło Gospodyń Wiejskich w Trześni zaprasza na dzisiejsze spotkanie o godz. 17:00. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.