Ogłoszenia 19 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 700 i 900 oraz Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1700, na które serdecznie zapraszam.

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. We wtorek w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek dla poszkodowanych kataklizmem powodzi w Słowenii.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;

– we wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zachęcam serdecznie do wspólnego udziału, jest to święto obowiązkowe.

Msze św. o godz. 700, 900 i 1030. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Na sumie uroczyste poświęcenie wieńców przygotowanych przez poszczególne miejscowości naszej rodziny parafialnej.

Tego dnia 103. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Polski, Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu;

– w czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej Fatimskiej. Msze św. o godz. 700, 900 i uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Bardzo proszę o niesienie na procesji chorągwi i figury Matki Bożej Fatimskiej. O niesienie baldachimu proszę naszą Ochotniczą Straż Pożarną. Na procesję zapraszam serdecznie dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatków. Wszystkich gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania uroczystości odpustowych.

 

  1. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół, z Trześni z tzw. ul. Przyleśnej, z numerów od 302 do końca drogi, do skrzyżowania. Ostatnio podałem inne numery, za co serdecznie przepraszam. Dziękuję tym którzy dekorowali naszą świątynię.

Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, rodziny z Woli Chorzelowskiej z nr 111 oraz numery od 1 do 12A.

Bardzo proszę również o skoszenie trawy wokół kościoła.