Ogłoszenia 19 niedziela zwykła

adminOgłoszenia

1. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
– we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy,
– w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
– w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe. Mszę święte o godz. 700, 900 i 1030, podczas których błogosławieństwo ziół i kwiatów, a na sumie błogosławieństwo wieńców przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych części parafii i wspólne dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Tego dnia przypada 100 rocznica Cudu nad Wisłą.
W tym tygodniu, w czwartek 13 sierpnia, Dzień Fatimski. Zapraszam wszystkich serdecznie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800, a następnie procesja i różaniec pokutny. Bardzo proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej róże różańcowe św. Anny zelatorka Anna Światowiec oraz św. Faustyny zelatorka Krystyna Skiba. O niesienie feretronu dzieci fatimskich bardzo proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Młodzież.

2. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 231, domy sąsiadujące do 234 oraz z numerów od 367 do 369.

3. Wójt gminy Mielec zaprasza mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do montażu pomp ciepła do podgrzewania wody lub do centralnego ogrzewania. Wszelkie informacje dostępne są w Urzędzie Gminy w pokoju nr. 3 lub telefonicznie. Informacje na ten temat także w gablocie ogłoszeń oraz na kartach informacyjnych przy prasie katolickiej, które można zabrać.

4. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.