Ogłoszenia 18 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy, tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. To także miesiąc dobrowolnej abstynencji.

2. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust Porcjunkuli, za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc. – wspomnienie, tego dnia rocznica Powstania Warszawskiego (1944);
– w czwartek św. Jana Marii Vianneya, prezb. – wspomnienie;
– w sobotę Przemienienie Pańskie – święto, Msze św. tego dnia o godz. 700, 900 i 1800.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w czwartek i piątek o godz. 630 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.
Spowiedź święta w środę od godz. 1630.
Do chorych z posługą sakramentalną udam się w pierwszy piątek od godz. 800.

5. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały wnętrze kościoła w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 246 do 262. Ponawiam prośbę o skoszenie trawy wokół kościoła.
Bardzo dziękuję grupce młodzieży, która w minionym tygodniu poświęciła wiele godzin przy pracach remontowo-porządkowych.

6. 17 sierpnia rusza 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem „Chrystus naszą Paschą”. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii lub w parafii MBNP w Mielcu.