Ogłoszenia 18 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy, choć w nieco zmienionej formie, tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę.
Włączamy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
Wczoraj rocznica Powstania Warszawskiego. Za niedługo 100 rocznica Cudu nad Wisłą czy inne wydarzenia, które zobowiązują nas do pamięci o tych, którzy oddali życie za Matkę-Polskę oraz do modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę

2. W liturgii tygodnia:

  • we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
  • w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. To także pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem o powołania kapłańskie i zakonne. Msze św. o godz. 630 i 1800.
  • w pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 z nabożeństwem misyjnym i wynagradzającym. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800.
  • w sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
    Okazja do spowiedzi św. w środę od godz. 1700.
    Do chorych z naszej parafii udam się w piątek od godz. 800.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu porządkowały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 230 i z sąsiednich domów do numeru 363.

4. Bóg zapłać tym, którzy w minionym tygodniu kosząc porządkowali plac wokół kościoła, na cmentarzu i inne.

5. Przypominam, że w dzisiejszą niedzielę można zyskać odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.