Ogłoszenia 17 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy, tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. To także miesiąc dobrowolnej abstynencji.

 

  1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust Porcjunkuli, za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

– we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc., tego dnia rocznica Powstania Warszawskiego (1944);

– w piątek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700.

Spowiedź święta w środę od godz. 1630.

Do chorych z posługą udam się w pierwszy piątek od godz. 800.

 

  1. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 293 do 301 oraz tzw. Hyjkówki, numery 300.

 

  1. 17 sierpnia rusza 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii czy kancelarii parafialnej lub 6 sierpnia na spotkaniu organizacyjnym w parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu.