Ogłoszenia 17 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W liturgii tygodnia:
– w środę wspomnienie św. Marty,
– w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
– w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. To także pierwsza sobota miesiąca. O godz 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo sobotnie. W tym dniu rocznica Powstania Warszawskiego.
Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. To odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę, który możemy ofiarować za siebie, albo za zmarłych.

2. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic różańcowych po prymarii.

3. Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i ubierały kwiatami. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni z numerów od 220 do 227 C.

4. Bóg zapłać drodzy parafianie za waszą dobroć, życzliwość i wszelką pomoc. Za ofiary jakie składacie na nasz parafialny kościół, także te wpłacane na konto parafialne. Gorąco chcę podziękować panu Janowi Ortylowi za przycinkę drzew i młodzieży za pomoc w porządkach. Polecam wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców dobremu Bogu i opiece Fatimskiej Pani.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Wszystkim przebywającym na urlopach wakacyjnych, gościom przebywającym w naszej parafii życzę udanego, radosnego i przede wszystkim błogosławionego odpoczynku.