Ogłoszenia 15 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
– we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz.;
– w środę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji;
– w piątek wspomnienie św. Bonawentury, bp. i dok. Kośc.;
– w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. W tym tygodniu w środę, 13 lipca, Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich serdecznie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800, a następnie procesja różańcowa.
Bardzo proszę o niesienie Feretronu Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:
I – Lektorów
II – Różę św. Teresy
III – Niewiasty
IV – Różę św. Elżbiety
V – Mężczyzn.
O zabranie Feretronu dzieci fatimskich proszę Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz różańca dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Zabierzmy ze sobą lampiony.

3. Dziękuję rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i skoszenia wokół w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów 345 i 346, od 231 do 233A oraz 361 do 363.

4. Jest w naszej rodzinie parafialnej rodak-misjonarz ks. Szymon Pietryka, pracujący w RŚA, w misji katolickiej Bimbo. W przyszłą niedzielę będzie głosił do nas słowo Boże. Będzie to okazja, aby ofiarami do puszek wesprzeć działalność misyjną naszego rodaka. W sobotę, dzień wcześniej, ksiądz misjonarz zaprasza po Mszy św. wieczornej na spotkanie, na którym będzie o realiach i warunkach pracy na misjach.

5. Dzisiaj w Woli Chorzelowskiej, przy Remizie OSP, rozpocznie się o godz. 1500 Festyn Wakacyjny. Sporo atrakcji dla dzieci i nie tylko.