Ogłoszenia 12 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W dzisiejszą 12 niedzielę zwykłą przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna, dzisiaj po sumie, na tygodniu po Mszy o godz. 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. na zakończenie oktawy o godz. 1800 i po niej procesja eucharystyczna.
W czwartek również Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z piątku z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przeżywać będziemy Dzień Ojca.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. O godz. 1800 Msza św. z procesją eucharystyczną. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Ten tydzień dla dzieci i młodzieży szkolnej jest ostatnim przed wakacjami. Zachęcam, aby rok szkolny i katechetyczny zakończyć z Jezusem w sercu i z Nim rozpocząć przygodę wakacyjną. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem czy Mszą św.

6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia, czyli jak będzie potrzeba skoszenia trawy, w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 212 do 217 A.

7. Pragnę wyrazić Wam, drodzy parafianie, ogromną wdzięczność za wspólne przygotowanie i przeżywanie tak licznie Uroczystości Bożego Ciała.
Dziękuję rodzinom, które przygotowały poszczególne ołtarze. Trasa procesji była pięknie udekorowana, za co serdecznie dziękuję. Bóg zapłać LSO, DSM, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, tym którzy nieśli chorągwie i feretrony, Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska.
Wielkie Bóg zapłać za wspólne adorowanie Jezusa Eucharystycznego przy czterech ołtarzach.