Ogłoszenia 11 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. W dzisiejszą niedzielę Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1030.

2. Przez Oktawę Bożego Ciała Msza św. o godz. 1800 i po niej procesja eucharystyczna.

3. W poniedziałek przypada 8. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

4. W środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją eucharystyczną na zakończenie oktawy o godz. 1800.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 1800 Msza św. z procesją eucharystyczna.

7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8. Zapraszam dzieci, przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św., z klasy 3 wraz z rodzicami na Msze św. i procesje, a po niej na spotkanie w poniedziałek.

9. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół i ubierali kwiatami. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu rodziny z Trześni, numery od 176 do 183.
Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować rodzinom z poszczególnych części parafii za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, Dziewczęcej Slużbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, tym wszystkim którzy przyczynili się do pięknego, duchowego przezywania Uroczystości Bożego Ciała i procesji. Bóg zapłać również za wszelaką pomoc w minionym tygodniu, przy różnych pracach.

10. W przyszłą niedzielę składka na nasz parafialny kościół.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m. in. o cudach eucharystycznych, czy tez o kryteriach, którymi powinien kierować sić katolik przy wyborach.