Ogłoszenia 10 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna, dzisiaj po sumie, na tygodniu po Mszy o godz. 1800. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy, męczenników;

– we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

Tego dnia, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszam. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1800 i po niej procesja różańcowa.

Bardzo proszę o niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej przy poszczególnych dziesiątkach:

 

I – Różę św. Wojciecha                                       IV – Różę św. Rity

II – Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus             V – Różę św. Jana Pawła II

III – Róże św. Anny

 

O niesienie różańca bardzo proszę dzieci pierwszokomunijne. O prowadzenie różańca proszę Apostolską Grupę Młodzieżową. Przynieśmy na nabożeństwo fatimskie lampiony;

– w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją eucharystyczną na zakończenie oktawy o godz. 1800. Tego dnia przypada 11. rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. O godz. 1800 Msza św. z procesją eucharystyczną. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych;

– w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Egzamin przed sakramentem bierzmowania dla klasy 7 w poniedziałek o godz. 1530 w kościele. Na to spotkanie zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Wielkie Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za skoszenie trawy wokół kościoła i na placu parafialnym. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni i jej otoczenia w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 227 do 230 i od 350 numery sąsiadujące do 356.

 

  1. Pragnę wyrazić Wam, drodzy parafianie, ogromną wdzięczność za wspólne przygotowanie i przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała i procesji eucharystycznej.

Dziękuję rodzinom, które przygotowały poszczególne ołtarze. Trasa procesji pięknie udekorowana, za co serdecznie dziękuję. Bóg zapłać Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, tym którzy nieśli chorągwie i feretrony, Strażakom z OSP Trześń i OSP Wola Chorzelowska.

Wielkie Bóg zapłać za wspólne adorowanie Jezusa Eucharystycznego przy czterech ołtarzach.