Ogłoszenia 10 Niedziela Zwykła

adminOgłoszenia

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna, dzisiaj po sumie, na tygodniu po Mszy o godz. 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Msza św. z procesją eucharystyczną na zakończenie oktawy o godz. 1800.

2. Pragnę wyrazić Wam, drodzy parafianie, ogromną wdzięczność za wspólne przygotowanie i przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała.
Dziękuję rodzinom, które przygotowały poszczególne ołtarze. Trasa procesji pięknie udekorowana, za co serdecznie dziękuję. Bóg zapłać Ministrantom, Lektorom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, tym którzy nieśli chorągwie i feretrony, Strażakom z OSP Trześń i Wola Chorzelowska.
Wielkie Bóg zapłać za wspólne adorowanie Jezusa Eucharystycznego przy czterech ołtarzach.

3. W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męcz.,
– we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. O godz. 1800 Msza św. z procesją eucharystyczną. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych,
– w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
W przyszłą niedzielę 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie. Msze św. tego dnia o godz. 700, 900 i 1700 z różańcem fatimskim. Zapraszam serdecznie.

5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 165 do 176.

6. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Lillę Barnat z Woli Chorzelowskiej. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…