Ogłoszenia 1 Niedziela Wielkiego Postu

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem.

 

  1. W sobotę święto św. Kazimierza, królewicza.

 

  1. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

drogi krzyżowej w piątek o godz. 1630 oraz w niedzielę godz. o 1430,

gorzkich żalów w niedzielę o godz. 1500.

Gorąco i serdecznie zachęcam Was Drodzy Parafianie do udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

Msze św. w te dni o godz. 630 i 1700, Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 1600.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800.

Spowiedź św. w środę od godz. 1530.

 

  1. Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:

W środę na godz. 1630 zapraszam dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami.

W czwartek na godz. 1600 zapraszam młodzież z kl. 8.

W piątek na 1600 zapraszam kl. 7.

 

  1. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały nasz parafialny kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na kwiaty. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni z numerów od 82 do 96A.

 

  1. Ruszyła Akcja Caritas Diecezji Tarnowskiej, Jałmużna Wielkopostna 2023 „Czas miłosierdzia”. Możemy się i my w nią włączyć przez zakup baranków i paschalików wielkanocnych, wspierając w ten sposób naszych seniorów.

 

  1. W piątek 24 lutego przeżywaliśmy rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Bóg zapłać tym, którzy odpowiedzieli na apel i przyłączyli się do II edycji akcji „Paczka dla Ukrainy”. Dzisiaj także po Mszach św. możemy wesprzeć poszkodowanych na wskutek wojny ofiarami składanymi do puszek.

 

  1. Dyrektor Zespołu Szkół w Trześni ogłasza rekrutację do przedszkola, oddziału zerowego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2023/24. Odpowiednie dokumenty w sekretariacie lub na stronie szkoły.