Ogłoszenia 1 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni będą służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Roraty, Msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci. Jest to okazja do lepszego przygotowania swoich serc, aby mógł w nich narodzić się i zamieszkać Zbawiciel, Jezus Chrystus.
Bardzo proszę, aby dzieci na Roraty przynosiły lampiony oraz przygotowywały serduszka z papieru, na których napiszą dobry uczynek i się podpiszą. Dzieci, których serduszka będą wylosowane zabiorą figurkę Matki Bożej czy też aniołka, by im towarzyszyli podczas modlitwy w domu, a następnego dnia przyniosą przed Roratami i postawią na Ołtarzu.

3. W najbliższych dniach:
– w poniedziałek 13. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża;
– we wtorek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;
– w środę święto św. Andrzeja, Apostoła;
– w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Msze św. w te dni o godz. 630 i 1700. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1600.
Spowiedź święta w środę od godz. 1530.
W piątek o godz. 800 z posługą sakramentalną udam się do chorych, których odwiedzam w pierwsze piątki i do tych, których odwiedzam przed świętami.

5. Katechezy przed przyjęciem sakramentów świętych:
– Dzieci z klasy 3 wraz z rodzicami zapraszam w środę na godz. 1700.
– Młodzież z klasy 8 w pierwszy czwartek na godz. 1600.
– Młodzież z klasy 7 w pierwszy piątek na godz. 1600.

6. W najbliższą sobotę (3 grudnia) młodzież rozniesie opłatki do rodzin z Trześni, a w następną (10 grudnia) do rodzin z pozostałych miejscowości naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą między innymi za posługę naszego pana organisty.

7. Ruszyła akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Kupując świece, które są przy prasie katolickiej, możemy swoimi ofiarami wesprzeć to piękne dzieło.

8. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Osiedla Mościska z ul. Pogodnej z numerów od 18 do 34.

9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Adama Leśniaka z Ławnicy oraz Zdzisława Petrykowskiego z Woli Chorzelowskiej. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…