Ogłodzenia 3 Niedziela Adwentu

adminOgłoszenia

1. W dzisiejszą Niedzielę Gaudete, rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700. Zachęcam serdecznie do udziału w nich, szczególnie dzieci.

2. W tym tygodniu:
– We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. To także dzień, w którym wspominamy kolejną, 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
– W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
– W piątek (16 grudnia) rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

3. Bóg zapłać:
Rodzinom, które w minionym tygodniu sprzątały i ubierały kwiatami kościół. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Osiedla Mościska z ul. Spokojnej.
Bardzo proszę również rodziny wyznaczane do sprzątania o ewentualne odśnieżanie schodów wejściowych do kościoła, jeżeli będzie taka potrzeba.
Młodzieży, która w dniu wczorajszym roznosiła opłatki wigilijne do pozostałych rodzin z parafii i wam za ofiary złożone przy tej okazji.
Wam Drodzy Parafianie, za dary jakie składacie dzieląc się z bliźnimi. Można je składać jeszcze przez ten tydzień do 4 niedzieli Adwentu, po czym zostaną przygotowane i rozwiezione do osób, rodzin potrzebujących z naszej rodziny parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę młodzież z AGM-u przeprowadzi kiermasz stroików, kartek świątecznych, pierniczków, sianka na stół wigilijny. Ofiarami przy tej okazji młodzi pragną dołączyć się do akcji Parafialnego Oddziału Caritas, aby dzielić się z potrzebującymi w naszej rodzinie parafialnej.

5. Przedświąteczna spowiedź św. w naszej parafii będzie w poniedziałek (19 grudnia) od godz. 1400 do godz. 1730 z przerwą półgodzinną o godz. 1530 . Będą księża z dekanatu. Zachęcam gorąco do skorzystania z sakramentu pokuty, przygotowując swoje serca na przyjście Pana.