Ogłoszenia 7 Niedziela Zwykła

Paweł CzerwiecOgłoszenia

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a Środa Popielcowa kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Adoracją po każdej Mszy św. rozpoczynamy również dzisiaj nabożeństwo czterdziestogodzinne. Ciąg dalszy nabożeństwa jutro i pojutrze.

Program:

Poniedziałek: o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu
i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1300  zapraszam mieszkańców Mościsk.

Na godz. 1400  mieszkańców W. Chorzelowskiej od nr 1 do nr 65.

Na godz. 1500  mieszkańców Woli Chorzelowskiej pozostałe n-ry.

Na godz. 1600  zapraszam młodzież.

Wtorek:         o godz. 1300 wystawienie Najśw. Sakramentu
i adoracja do Mszy św. o godz. 1700.

Na godz. 1300  zapraszam mieszkańców z za obwodnicy tj. Ławnica oraz Trześń Rudziska i Wiry.

Na godz. 1400  mieszkańców Trześni z ul. głównej.

Na godz. 1500  pozostałych mieszkańców Trześni z Błoniarzy, ulicy przy kościele, Hyjkówki, przy lesie.

Na godz. 1600  zapraszam dzieci.

Zachęcam Was drodzy parafianie do udziału w tym szczególnym nabożeństwie. Znajdźmy choć odrobinę czasu, aby Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie powierzyć siebie, swoją rodzinę, codzienne, życiowe sprawy, aby czas Wielkiego Postu przeżyć jak najowocniej.

Członków Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej czy z innych Grup Duszpasterski zachęcam do prowadzenia Adoracji, modlitwy, śpiewu, chwili ciszy.

  1. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900 i 1700. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Składka tego dnia na cele charytatywne.

W środę popielcową okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o 700 i 900 oraz od godz. 1600. Rozpocznijmy czas Wielkiego Postu z czystym sercem.

  1. Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa: piątek o godz. 1630

niedziela godz. 1430

Gorzkie Żale:        niedziela godz. 1500

  1. W Wielkim Poście Msze św. w niedzielę będą o godz. 700, 900
    i po gorzkich żalach, które będą o 1500.
  2. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i ubierały kwiatami nasz parafialny kościół w minionym tygodniu. Bardzo proszę o porządkowanie naszej świątyni w tym tygodniu, mieszkańców Trześni, z numerów od 70 do 80.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane z racji 3 niedzieli miesiąca na tacę w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Niech wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców Pan obdarza swym błogosławieństwem, a Maryja, Pani Fatimska wyprasza zdroje łask.
  4. Ogłoszenie: Wójt Gminy Mielec przypomina, że ostateczny termin na składanie wniosków na preferencyjny zakup węgla upływa 28 lutego b.r. Szczegółowe informacje i wnioski do pobrania dostępne na stronie internetowej Gminy oraz Urzędzie Gminy.